Jste zde

Domů » Léto

Zábava, akce

Železnice Ferrovia

Stará železnice Ferrovia della Val di Fiemme
Autor: Snazzo

Železnice Ferrovia della Val di Fiemme byla vybudována jako úzkorozchodná železniční trať ve stejnojmenném údolí v Itálii, mezi místy Ora v Jižním Tyrolsku a Predazzo v Trentinu.

Již v roce 1910 byl zahájen projekt vedený společenstvím Magnifica Comunità Val di Fiemme při ministerstvu železnic a práce byly svěřeny jednomu italskému inženýrovi. S vypuknutím první světové války byly ovšem všechny plány zastaveny.

Letní zábava pro malé i velké, 2. část

Krásná krajina kolem Ziano di Fiemme

Dobrodružný park Areopark

Místo: Ziano di Fiemme

Jít spolu s dětmi někam do vysokých hor v sobě skrývá vždy nějaké to riziko. Co když budou třeba trpět závratí nebo se budou bát výšek? Aby se dětem dostalo trochu praxe, a to zejména nějakou hravou a zábavnou formou, a aby si také otestovali svou vlastní odvahu, je v Dolomitech zřízeno několik dobrodružných parků. Jedním z nich je i Areopark v Ziano di Fiemme, v údolí Val di Fiemme.

Letní zábava pro malé i velké, 1. část

Alpská horská dráha

Místo: Predazzo

Alpine Coaster Gardonè ve středisku Predazzo znamená akční zábavu jak v létě, tak v zimě. Nejdříve vás vytáhnou nahoru a pak už jen jedete dolů, do 90° prudkých zatáček, rovně a pak ještě jednou kolem své osy. To je bobová dráha v Predazzu, ve Val di Fiemme.

Val di Fiemme na FB