Jste zde

Domů » Léto

Ostatní letní sporty

Marcialonga

Závod Marcialonga Skiing, Val di Fiemme
Autor: Snazzo

Marcialonga Skiing

Marcialonga je jedním z největších závodů v běhu na lyžích v údolí Val di Fiemme a Val di Fassa, v pohoří Dolomity v Itálii.

Je to běžkařský maratón a zároveň jeden ze šestnácti závodů Worldloppet série.

Byl opakovaně součástí běžkařského Marathon-Cupu a patří také od roku 20111 do závodního seriálu Ski Classics.

Dovolená na kole

Molina di Fiemme - zámek
Autor: photolupi

Túra na kole

Oblast Val di Fiemme skýtá milovníkům jízdy na kole nejenom trať Marcialonga Cycling s celkovou délkou 185 km. Pro koho je ale tato cyklistická trasa plná superlativů příliš dlouhá, má tady k dispozici mnoho poněkud příjemnějších alternativ.

Na Val di Fiemme je nádherný pohled i z legendárního pohoří Dolomity, kdy šlápnete do pedálů a vyrazíte kolem místních potoků a říček, přes louky a snad až nahoru k některému průsmyku. Italské údolí je perfektní místo pro vášnivé cyklisty!

Tesero

Val di Fiemme a Tesero v létě

Italské údolí Val di Fiemme (Fleimstal) se rozkládá na úpatí pohoří Dolomity, podél řeky Avisio, a mezi pohořími Lagorai a Latemar. V idylické centrální poloze, na jedné náhorní plošině v nadmořské výšce cca 1.000 metrů, se v něm uprostřed rozprostírá městečko Tesero.

Městečko, oblíbený cíl dovolené jak v létě, tak v zimě, má asi 2700 obyvatel a nabízí turistům mnoho možností k příjemnému ubytování, od hotelů přes rekreační chalupy až po apartmány. Místní obyvatelé jsou proslulí svou až výjimečnou pohostinností.

Letní aktivity

Val di Fiemme v létě

Nordic walking

Nordic walking je nový sportovní trend, při němž se dá spálit ve vašem těle opravdu dost kalorií a zároveň vám umožní užívat si plnou měrou zdejšího překrásného panoramatu hor. Tento druh sportu totiž spolehlivě zaměstná více než 90 % vašich svalů a je tedy vysloveně ideální volnočasovou aktivitou, jak se zase rychle dostat do formy, aniž by vám hrozilo nějaké poškození kloubů.

Golfová hřiště

Golfové hřiště Golf Clubu Carezza
Autor: acquitrino

Kdo se rozhodne strávit letní dovolenou v údolí Val di Fiemme a chtěl by si i zahrát golf, nemusí nikterak zoufat. V následujícím textu vám nabídneme pár informací o místních golfových hřištích.

Golf Club Carezza

Castello di Fiemme

Castello di Fiemme - kostel a část obce

Obec Castello di Fiemme se nachází, jak je zřejmé již z názvu, v údolí Val di Fiemme. Najdete ji v nadmořské výšce 953 m, v jednom z hlavních údolí v pohoří Dolomity.

Městečko má téměř 2000 obyvatel a je velmi oblíbené nejen díky skvělému napojení na rozsáhlou síť fleimstalských tratí pro běh na lyžích, ale i kvůli malebnému centru.

Val di Fiemme na FB