Jste zde

Domů » Zima

Ostatní zimní sporty

Skokanský stadión v Predazzu

Predazzo - skokanský můstek Trampolino dal Ben

Skokanský stadión Trampolino dal Ben

Jeden z nejlepších lyžařských skokanských stadiónů na světě s malými a velkými můstky

Na okraji městečka Predazzo ve Val di Fiemme stojí impozantní stadión Trampolino dal Ben. Otevřen byl v roce 1990 při závodech Světového poháru a od těch dob je místem konání celé řady nejrůznějších národních a mezinárodních soutěží ve skoku na lyžích.

Mistrovství světa 2013, 2. část

Zpěvák Goran Bregovič

Slavnostní zahájení

Mistrovství světa v klasickém lyžování 2013 ve Val di Fiemme začne zahajovacím ceremoniálem ve městě Trento, jehož se zúčastní i někteří světově proslulí umělci, jako např. Goran Bregovič.

Jak vyslanec světové hudby složil právě Goran Bregovič oficiální hymnu pro MS plnou rytmů a melodií tradic Balkánu, s energií směsice rocku a jazzu. Choreografie bude obsahovat mnoho zajímavých zvukových efektů, jako je například "let" klavíru s klavíristou.

Program Mistrovství světa Val di Fiemme 2013:

Středa 20. února 2013

Mistrovství světa 2013, 1. část

Val di Fiemme - zimní krajina
Autor: blog100days

Campionati mondiali di sci nordico 2013

Termín: 20. února - 3. března 2013

Italské Val di Fiemme se nazývá centrem běhu na lyžích a letos již potřetí se zde koná mistrovství světa v severském lyžování mezinárodní lyžařské organizace FIS.

Organizační výbor mistrovství světa v severském lyžování hodnotil různé nápady a projekty, aby bylo této důležité sportovní akci poskytnuto perfektní sportovní zázemí, a aby byly zajištěny atraktivní doprovodné akce a vytvořena efektivní dopravní síť.

Zimní dovolená v Teseru

Vesnička Tesero se nachází na jedné slunné terase naproti řetězci pohoří Lagorai v italském údolí Val di Fiemme. Návštěvníci oceňují zejména tamější původní stav, nádherné přírodní prostředí a pak hlavně 300 dnů slunečního svitu ročně. Výhodně položené městečko jižní straně Alp je domovem přibližně 2700 obyvatel.

Val di Fiemme

Údolí Val di Fiemme

Val di Fiemme (Fleimstal) je jednou z nejdůležitějších destinací zimních sportů v celé Itálii. Nachází se mezi vrcholky Dolomitů, řetězcem pohoří Lagorai, horskou skupinou Latemar a horskou skupinou Pala. Celé údolí se se svými okouzlujícími městečky vyznačuje typickou pohostinností, ale především tím, že je tu opravdu obrovská nabídka všech možných sportovních příležitostí. Pravidelně se tu konají četné sportovní akce, jako např. závody v běhu na lyžích "Marcialonga", organizovaná organizací FIS.

Val di Fiemme na FB