Jste zde

Domů » Léto

Turistika

Varena

Val di Fiemme a středisko Varena

Varena je typická vesnička v italském údolí Val di Fiemme, která leží na úpatí vrcholku Corno Nero (2.439 m.n.m.) a bývá také někdy označována jako "Rocca".

Je obklopená zelenými a slunnými loukami a je jednou z nejstarších osad v Trentinu, ve které žije téměř 800 obyvatel. Objevíte ji v místech, kde se setkávají Valle del Pezzòn a Rio Gambis, asi 3 km od centra Cavalese.

Historie a zajímavosti

Panchia

Italská vesnička Panchia

Panchia je italská obec v regionu Trentino - Jižní Tyrolsko, ve které žije kolem 800 obyvatel. Leží asi 40 km severovýchodně od města Trento v údolí Val di Fiemme.

Tesero

Val di Fiemme a Tesero v létě

Italské údolí Val di Fiemme (Fleimstal) se rozkládá na úpatí pohoří Dolomity, podél řeky Avisio, a mezi pohořími Lagorai a Latemar. V idylické centrální poloze, na jedné náhorní plošině v nadmořské výšce cca 1.000 metrů, se v něm uprostřed rozprostírá městečko Tesero.

Městečko, oblíbený cíl dovolené jak v létě, tak v zimě, má asi 2700 obyvatel a nabízí turistům mnoho možností k příjemnému ubytování, od hotelů přes rekreační chalupy až po apartmány. Místní obyvatelé jsou proslulí svou až výjimečnou pohostinností.

Letní dovolená v přírodě, 2. část

Val di Fiemme - horská skupina Pale di San Martino
Autor: gengish

Pěší turistika ve Val di Fiemme spojená s absolutní svobodou a bezpečností pod majestátní horskou skupinou Palogruppe je skutečně dokonale ohromující!

Bellamonte se nachází v samém srdci přírodního parku Parco Naturale Paneveggio horské skupiny Pale di San Martino a je to skutečná oáza uprostřed přírody, doslova ideální výchozí bod k výletům a za pěší turistikou do přírodního parku a k okolním horským vrcholkům, jako jsou Colbricon, Cece anebo Cauriol.

Letní dovolená v přírodě, 1. část

Obě údolí, Val di Fassa a Val di Fiemme (Fassa Tal a Flaimstal), skýtají v blízkosti Moeny a Bellamonte četné příležitosti k procházkám a k turistickým výletům všech úrovní obtížnosti, a to jak v údolí, tak i na horách.

Příkladem mohou být třeba tamní výlety od horské chaty k chatě, kde můžete ochutnávat typické a zdravé místní produkty domácí kuchyně, stejně jako výlety s průvodcem do opravdu velkolepých horských scenérií po malebných turistických trasách.

Letní aktivity

Val di Fiemme v létě

Nordic walking

Nordic walking je nový sportovní trend, při němž se dá spálit ve vašem těle opravdu dost kalorií a zároveň vám umožní užívat si plnou měrou zdejšího překrásného panoramatu hor. Tento druh sportu totiž spolehlivě zaměstná více než 90 % vašich svalů a je tedy vysloveně ideální volnočasovou aktivitou, jak se zase rychle dostat do formy, aniž by vám hrozilo nějaké poškození kloubů.

Stránky

Val di Fiemme na FB