Jste zde

Domů

Cavalese

Akce v lednu 2013

Marcialonga

Legendární a proslulý závod v běhu na lyžích Marcialonga se bude v této zimní sezóně konat již po čtyřicáté (26.1. - 27.1. 2013) a dozajista opět přiláká mnoho vyznavačů běhu na lyžích a diváků doslova z celého světa.

70 km dlouhá trasa začíná ve středisku Moena a pokračuje ve směru na Canazei v údolí Val di Fassa, a pak opět nazpět přes celá údolí Val di Fiemme a Val di Fassa, přičemž cíl se nachází v Cavalese.

Program:

Výdej startovních čísel bude probíhat ve sportovní hale na Via ​​Rossini v Cavalese:

Cavalese, 2. část

Italské středisko Cavalese v zimě

V údolí a v průsmyku Lavazè se naproti tomu nalézají perfektní běžkařské trasy. Přes středisko také každoročně vede běžkařský maratón Marcialonga o délce 70 km, jeden ze 14 závodů série Worldloppet - Tour.

Oblíbenou volnočasovou aktivitou jsou zde také výpravy na sněžnicích. Zimní dovolená v italském Cavalese a údolí Val di Fiemme za to zcela určitě stojí, abyste se sem vypravili právě v zimě!

Cavalese, 1. část

Cavalese

Cavalese je obec s přibližně 4 tisíci obyvateli v provincii Trentino. Najdete ji asi 20 km jižně od města Bolzano a 30 km od trentinského hlavního města Trento.

Středisko se nachází v nadmořské výšce 1.000 metrů a je to správní centrum údolí Val di Fiemme, kde převažuje ona typická italská atmosféra. Stojí tu nádherný renesanční palác, čímž se toto městečko liší od ostatních zdejších středisek zimních sportů.

Val di Fiemme

Údolí Val di Fiemme

Val di Fiemme (Fleimstal) je jednou z nejdůležitějších destinací zimních sportů v celé Itálii. Nachází se mezi vrcholky Dolomitů, řetězcem pohoří Lagorai, horskou skupinou Latemar a horskou skupinou Pala. Celé údolí se se svými okouzlujícími městečky vyznačuje typickou pohostinností, ale především tím, že je tu opravdu obrovská nabídka všech možných sportovních příležitostí. Pravidelně se tu konají četné sportovní akce, jako např. závody v běhu na lyžích "Marcialonga", organizovaná organizací FIS.

Val di Fiemme na FB