Jste zde

Domů

Léto

Marcialonga

Závod Marcialonga Skiing, Val di Fiemme
Autor: Snazzo

Marcialonga Skiing

Marcialonga je jedním z největších závodů v běhu na lyžích v údolí Val di Fiemme a Val di Fassa, v pohoří Dolomity v Itálii.

Je to běžkařský maratón a zároveň jeden ze šestnácti závodů Worldloppet série.

Byl opakovaně součástí běžkařského Marathon-Cupu a patří také od roku 20111 do závodního seriálu Ski Classics.

Deutschnofen

Deutschnofen (italsky Nova Ponente) se nachází podobně jako Welschnofen v jihotyrolském údolí Eggental a je obklopen nádhernou kulisou hor Rosengarten nebo Latemar.

Obec s téměř 4 tisíci obyvateli se skládá z místních částí Petersberg, Eggen (St. Nikolaus) a Obereggen, a rozkládá se v nadmořské výšce 418 - 2.799 metrů.

Kromě toho patří k takzvaným "Alpským perlám" (Alpine Pearls), které mj. zahrnuje Interlaken ve Švýcarsku nebo Berchtesgaden v Německu.

Dovolená na kole

Molina di Fiemme - zámek
Autor: photolupi

Túra na kole

Oblast Val di Fiemme skýtá milovníkům jízdy na kole nejenom trať Marcialonga Cycling s celkovou délkou 185 km. Pro koho je ale tato cyklistická trasa plná superlativů příliš dlouhá, má tady k dispozici mnoho poněkud příjemnějších alternativ.

Na Val di Fiemme je nádherný pohled i z legendárního pohoří Dolomity, kdy šlápnete do pedálů a vyrazíte kolem místních potoků a říček, přes louky a snad až nahoru k některému průsmyku. Italské údolí je perfektní místo pro vášnivé cyklisty!

Rosengarten - Latemar

Italská oblast Rosengarten - Latemar
Autor: altoadige

Prázdninová oblast Rosengarten - Latemar se nachází mezi Jižním Tyrolskem, Val di Fiemme a Val di Fassa v Trentinu a zdaleka tu nejsou jen fantasticky kouzelné západy slunce.

Obce Deutschnofen a Welschnofen jsou hlavními místy prázdninového regionu. V zadní části údolí Eggental, asi 20 km od Bolzana, je region přístupný po státní silnici SS 241, lépe známé jako "Dolomitská silnice".

Welschnofen

Italská vesnička Welschnofen
Autor: altoadige

Malá, romantická vesnička Welschnofen (italsky Nova Levante) se rozkládá doslova na úpatí dolomitovských "obrů", Rosengarten a Latemar. Najdete ji asi jen 20 km od italského města Bolzano.

Netřeba ani zdůrazňovat, že životní prostředí a panorama hor je tady naprosto jedinečné, všechnu tu nádheru Dolomitů tady můžete zažít velmi zblízka.

Varena

Val di Fiemme a středisko Varena

Varena je typická vesnička v italském údolí Val di Fiemme, která leží na úpatí vrcholku Corno Nero (2.439 m.n.m.) a bývá také někdy označována jako "Rocca".

Je obklopená zelenými a slunnými loukami a je jednou z nejstarších osad v Trentinu, ve které žije téměř 800 obyvatel. Objevíte ji v místech, kde se setkávají Valle del Pezzòn a Rio Gambis, asi 3 km od centra Cavalese.

Historie a zajímavosti

Stránky

Val di Fiemme na FB